Robottolmuimejad on viimastel aastatel teinud läbi suure arenguhüppe. Need on muutunud aina võimsamaks ja võimekamaks, nende tööaeg on muutunud pikemaks ja müratase seevastu madalamaks. Tänu sellele on nendest saanud paljudes majapidamistes asendamatud seadmed, mis garanteerivad regulaarselt puhtad põrandapinnad.

Põrandapuhastusrobotite populaarsus pole üllatav arvestades nende pakutavat mugavust. Kuiv- või märgpesu teostavad robotid on turul olnud alates aastast 2016 ning nende trend üha kasvab ja kasvab. Aga kuidas saab robottolmuimejat võrrelda tavatolmuimejaga?

Robottolmuimeja

Robottolmuimejate üks võlu seisneb selles, et sul on võimalik see omaette tuppa töötama jätta. Lisaks omaette töötamisele, saad seadme määrata regulaarselt koristama teatud päevadel ja kellaaegadel. Nii on su kodu põrandad alati puhtad, ilma et sa peaksid koristamist meeles pidama ega sel ajal kodus isegi olema. Näiteks saad sa roboti koristamise planeerida tööpäevade pärastlõunaks, et töölt koju jõudes ootaksid sind puhtad põrandad. Igapäevane regulaarne koristamine on ehk mõistlik juhul, kui majapidamises on lemmikloomad, kes ajavad karva. Kui su kodu aga igapäevast puhastamist ei vaja, võid robottolmuimejad ajastada korra nädalas puhastama, et tagada koristamises regulaarsus.

Klassikaline tolmuimeja

Kui traditsiooniline tolmuimeja ei paku mugavust ilma inimese pingutuseta puhastada, on siiski teatuid eeliseid mida klassikaline tolmuimeja pakub. Enne vana seadme ära viskamist, tuleks arvesse võtta teatuid aspekte. Pea igas elamises siiski leidub väikseid nurkasid, kuhu robot hästi ei pääse, treppe, kus robot liikuda ei saa. Vaipade puhastamine on samuti trikiga koht. Nendel seadmetel on kalduvus vaiba narmastesse kinni jääda või õhukesed vaibad endaga kaasa viia. Mitmekorruselises majapidamises elamine tekitab samuti roboti kasutamisele piiranguid – näiteks, kas selle tööaeg on piisav ja kuidas ülemise korruse koristamine lahendada. Samas tavaliselt alumisel korrusel paiknevad eluruumid – esik, köök, elutuba, söögituba – ilmselt vajavadki sagedamini koristamist võrreldes ülakorruse magamistubadega. Nii võibki robot vastutata nende igapäevase puhtuse eest.

Kumba eelistada üht või teist?

Robottolmuimejad on asendamatud tooted inimestele, kes kiire eluviisi tõttu koristamisega tegeleda ei jõua või lihtsalt ei taha, ent kes hindavad pidevalt puhtaid pindasid oma jala all. Automaatne seade teeb eluruumid tolmust puhtaks 30 min – 90 min jooksul, olenevalt ala suurusest. Roboti koristamine eeldab, et maas ei leba mingeid takistusi. Kui su elamisest leiab ohtralt vaipkatteid, eriti pikakarvalisi vaipasid, siis on tavaline tolmuimeja hetkel veel mõistlikum variant. Uus automaatne robot on hea planeeritud koristustöödeks, ent kui sa sageli tunned, et tahad kiirelt puhastada köögipõranda peale kokkamist või elutoa laste mängimise järel, siis on tavaline tolmuimeja käepärasem.

Kui oled otsimas enda majapidamisse nutikat robotit, siis tutvu lähemalt Schboti valikutega. Schbot S8 robotil on enam kui 10 sensorit, mille abil suudab see liikuda mistahes takistuse ümber. Selle navigeerimistehnoloogia ei ole ainuke, millega see robottolmuimeja muljet avaldab – lisaks on sellel ka efektiivne ja vastupidav mootor, tugev imemisjõud ja innovaatilise ehitusega hari, mis võimaldab veelgi paremat puhastustulemust. Tutvu lähemalt robottolmuimejaga siin.